Overslaan naar content

Online redacteur AD - verrijking

  • Hybride
    • Rotterdam, Zuid-Holland, Nederland
  • Redactie AD

Functieomschrijving

Rotterdam - Zie jij direct wat een artikel nodig heeft om nog beter bij de lezer binnen te komen? Jeuken jouw handen als je een lange lap tekst ziet zonder aankleding en verrijking? Geniet je ervan een ‘spin in het web’ te zijn op een grote redactie? Dan zoeken we jou! AD heeft per direct plek voor een online redacteur voor verrijkingen.

Wat ga je doen?
Je gaat je ervaring als journalist met het schrijven van teksten en maken van verhalen inzetten om artikelen bij het AD te verrijken en aan te kleden. Daarmee zorgen we dat verhalen op de beste manier verteld worden en waarde uitstralen. Je krijgt een centrale plek op de redactie bij het team Digitaal Uit, waar alle producties online op de beste manier worden neergezet.

  • Je bekijkt artikelen die binnenkomen en helpt om het verhaal beter te vertellen. Dat doe je met uitklapkaders, profieltjes, grafieken, kaarten, interactieve foto’s, gifjes, quizzen etc.

  • Bij sommige verhalen haak je al eerder in het proces aan om mee te denken over verrijkingen en de vertelvorm. Moet dit stuk een lijstje worden? Of vertellen we het beter in 10 foto’s? Of hebben we aan 3 grafieken genoeg? En hoe zorgen we dat de verrijkingen bij de tekst aansluiten zodat het als één geheel voelt? Uitgebreide visualisaties en beeldbewerkingen worden door onze vormgevers gemaakt. Je zal met hen samenwerken.

  • Je neemt verslaggevers en chefs mee en stimuleert ze niet alleen in tekst te denken, maar ook in beeld, grafieken, kaartjes en andere elementen. 

  • Je experimenteert met nieuwe elementen die kunnen helpen artikelen naar een hoger niveau te tillen. 


Wat maakt jou de ideale kandidaat?
We zoeken een creatieve collega die graag experimenteert. Je denkt visueel, maar bent een echte journalist. Je snapt wat verhalen nodig hebben om ze nog aantrekkelijker te maken of dichter bij de bezoeker te brengen. De sfeer op de redactie vinden we erg belangrijk. Je staat open voor constructieve feedback en draagt bij aan een positieve werkomgeving.

  • Je hebt minimaal 3 jaar ervaring op een (nieuws)redactie en aantoonbare ervaring met het uitgebreid aankleden van je eigen of andermans artikelen. Bijvoorbeeld als redacteur, verslaggever, eindredacteur of in een andere relevante rol.

  • Je snapt wat een artikel goed maakt en hoe het nog beter wordt met alle vormen van verrijking. Daarvoor moet je goed kunnen samenwerken met journalisten. Je kan dit niet alleen doen.

  • Je bent een vernieuwer en weet van de laatste mogelijkheden en trends in de media. Je ziet direct manieren om dat in je werk toe te passen en zo te innoveren. Dit doe je door pro-actief met ideeën te komen en als eerste nieuwe mogelijkheden te omarmen.

  • Je bent enthousiast en weet mensen te motiveren en inspireren. Om dat te bereiken moet je goed kunnen communiceren.

  • Je hebt een brede interesse, je moet over verhalen uit alle hoeken kunnen meepraten en ze kunnen verrijken. Van een burenruzie tot een belangrijk stuk over Oekraïne.

  • Je hebt ervaring met fotobewerkingsprogramma’s en tools als Datawrapper of wordt enthousiast van het idee dat te leren. We gebruiken ook interne tools om artikelen te verrijken.

Bij DPG Media staan we open voor alle talent in de maatschappij. Ongeacht je achtergrond, nodigen we je uit om te solliciteren op deze functie. Juist door de verschillen tussen collega’s ontstaan verrassende inzichten en innovatieve oplossingen. En dat past dan weer heel erg goed bij ons als organisatie. We zijn benieuwd wie jij bent en welke kwaliteiten en ervaring jij meebrengt. Wil je meer weten over onze inclusieve werkomgeving, klik dan hier!

Wat wij bieden
Bij ons krijg je een inspirerende werkomgeving die continu in beweging is. Collega’s die denken in mogelijkheden, het glas halfvol zien en we geven jou de kans je dagelijks te ontwikkelen.

💰Een salaris passend bij jouw werkervaring.
🏢Een 38-urige werkweek (fulltime is 5 dagen, 4 dagen is bespreekbaar)
💰8 % vakantiegeld en 4% persoonlijk keuzebudget.
💰Jaarlijkse winstdeling op basis van de prestaties van DPG Media.
🎓Opleiding en trainingen van onze eigen DPG Campus waardoor je je écht ontwikkelt.
🏢Een gezellige en professionele redactie vlak naast Rotterdam Centraal. Een goede balans tussen werk en privé vinden we belangrijk, dus deels thuiswerken is mogelijk.
🎉Veel contact met jouw team. Denk aan inspirerende teammeetings, maar ook gezellige uitjes en borrels.
🎉Mogelijkheid om je eigen culturele feestdagen af te stemmen!

Solliciteren, en dan?
Heb je interesse, reageer dan uiterlijk 28 september. Wil je eerst graag meer informatie? Vragen en reacties naar Colin van Hoek (chef digitaal AD) via colin.van.hoek@ad.nl .

Nog meer redenen om bij DPG Media te willen werken
Bij DPG Media werken we voor meer dan 90 sterke nieuwsmerken, magazines, televisieprogramma’s, radiostations en online services zoals Qmusic, NU.nl, Tweakers, Libelle, VTM en meer. We bereiken maandelijks ruim 90% van de Nederlanders en 8 op de 10 Vlamingen. We bieden je een professionele werkomgeving waarin we vrijheid enorm belangrijk vinden. We geven je alle ruimte om aan je toekomst te werken door het aanbieden van workshops en trainingen. Voel je vrij om bij ons ondernemer, leerling en teamspeler te zijn, en vooral om jezelf te zijn. Bij DPG Media is iedereen welkom. Dus solliciteer, wat je achtergrond ook is. Er staan ruim 5.500 slimme collega’s te popelen om je op te nemen in een team, of dat nou een projectteam, een pubquiz team of een sportteam is.

Ontdek
wat wij je te bieden hebben. En, als je toch bezig bent, vind je ons ook op Instagram, LinkedInen X.

of