Skip to content

Team Lead GenAI Operations & Delivery

  • Op locatie, Hybride
    • Antwerpen/Amsterdam (Antwerpen/ Amsterdam, Antwerpen, België)
  • ICT - Algemeen

Functieomschrijving

Wat houdt de functie in? 

In de rol van team lead geef je leiding aan experts die het GenAI-platform vertalen naar praktische toepassingen voor de verschillende business-domeinen van DPG Media. Je werkt nauw samen met directe collega's aan diverse GenAI-projecten: van het eerste ontwerp van use cases tot ondersteuning van de implementatie en adoptie door collega's en ons publiek. Naast je eigen hands-on bijdragen ben je verantwoordelijk voor het prioriteren van de backlog op basis van capaciteit en business-waarde. Ook beheer je de operationele kant van GenAI, zoals het adequaat opvolgen van hulpvragen, nieuwe initiatieven en licentieaanvragen voor zowel gevalideerde als experimentele tools. Verder bouw je aan onze 'portfolio intelligence' door inzichten uit projecten te analyseren en hiermee de impact van GenAI op creativiteit, prestaties en klantwaarde binnen de organisatie zichtbaar te maken. Bovenal draag je bij met alle collega’s van het GenAI Center of Excellence bij aan onze missie om van DPG een AI-native onderneming te maken. 

 Dit doe je door:

  • Praktische vertaalslag: het GenAI-platform samen met experts te vertalen naar direct bruikbare toepassingen voor de diverse business-domeinen.

  • Ideevorming en inspiratie: jij en je collega’s activeren de business-domeinen door middel van workshops om hun meest waardevolle use-cases te identificeren

  • End-to-end executie: hands-on mee te werken, van het eerste use-case ontwerp tot volledige adoptie door eindgebruikers met oog voor waarde van initiatieven (niet alleen "cool" maar ook met "business impact").

  • Backlog prioriteren: de werkvoorraad te beheren en scherpe keuzes te maken op basis van teamcapaciteit en business-waarde.

  • GenAI operations: de operationele kant te stroomlijnen, zoals het adequaat opvolgen van hulpvragen, nieuwe initiatieven en licentieaanvragen.

  • Portfolio intelligence: projectinzichten te analyseren om de impact op creativiteit, prestaties en klantwaarde binnen de organisatie zichtbaar te maken.

Hoe ziet het team/afdeling eruit? 

Wij zijn het GenAI Center of Excellence - een nieuw, ambitieus team van 15+ professionals dat de AI-transformatie van DPG Media begeleidt. We opereren volgens een "Domain-Owned, Centrally Enabled" model: wij bouwen de technologie, expertise en governance waarmee onze business-domeinen (Audio & Video, Nieuwsmedia & Magazines, Online Services, Advertising, Technology en Finance) zelfstandig AI-oplossingen kunnen ontwikkelen en uitrollen.

  • Twee complementaire teams die naadloos samenwerken: het GenAI Platform team bouwt onze enterprise AI-infrastructuur, het Organizational Enablement team  zorgt voor strategie, governance en implementatie binnen de gehele organisatie en vertaalt het GenAI Platform naar concrete oplossingen voor business-domeinen. NB: binnen dit team zijn al drie andere GenAI consultants actief. Zij zullen je helpen een vliegende start te maken. 

  • Pioniers in media & AI: We werken aan cutting-edge toepassingen zoals Editorial Co-Pilots voor journalisten, AI-driven videoproductie, agentic workflows voor advertising, en multimodale content generation - projecten die de toekomst van media definiëren en impact hebben op miljoenen Nederlanders en Belgen.

  • Hybride team van doers: We combineren ervaren tech-veteranen met media-experts die het domein door en door kennen. Iedereen is hands-on, pragmatisch en gedreven om te leren - van experimenteren met het laatste frontier model tot het oplossen van enterprise-scale uitdagingen.

  • Startup-mentaliteit binnen corporate stabiliteit: Je krijgt de energie, snelheid en autonomie van een startup, gecombineerd met de resources, data en schaal van een van Europa's grootste mediabedrijven. We werken in korte iteraties, maken snelle beslissingen, en zijn niet bang om te experimenteren - maar wel altijd met een ethisch kompas.

  • Directe impact & zichtbaarheid: Als onderdeel van dit nieuwe team werk je niet alleen aan technologie, maar vorm je actief mee hoe DPG Media AI omarmt. Je presenteert aan executives, beïnvloedt strategie, en ziet jouw werk direct terug in producten die door 90% van Nederland gebruikt worden.

Wat maakt jou de ideale kandidaat?

Voor deze rol zoeken wij een pragmatische en verbindende leider met een scherp oog voor executie en overzicht. Jij brengt structuur aan, durft knopen door te hakken over prioriteiten en weet een klein team van experts optimaal te laten floreren. Je bent een bouwer die strategie feilloos vertaalt naar een werkende operatie. Daarnaast bezit jij:

  • Ervaring/affiniteit met leiding geven: ervaring of op zijn minst affiniteit in het coachen en aansturen van (multidisciplinaire) teams, bij voorkeur binnen een tech-, data- of innovatie-omgeving.

  • Sterk in delivery & planning: voldoende ervaring met backlog management, waarbij je feilloos de balans weet te vinden tussen beschikbare capaciteit en maximale business-waarde.

  • Operationele daadkracht: je krijgt energie van het inrichten en stroomlijnen van processen, zoals het stroomlijnen van licentieaanvragen en de efficiënte afhandeling van supportvragen.

  • Analytisch inzicht: je bent in staat om 'portfolio intelligence' op te bouwen door de impact, prestaties en klantwaarde van GenAI-projecten meetbaar en inzichtelijk te maken.

  • Affiniteit met GenAI: je hoeft de modellen zeker niet zelf te bouwen, maar je volgt de ontwikkelingen op de voet en begrijpt het verschil tussen experimentele tools en gevalideerde enterprise oplossingen.

of